Vesti Skijaško trčanje - FIS balkan kup 2019 - Anja Ilić treća

Skijaško trčanje - FIS balkan kup 2019 - Anja Ilić treća

Gerede/Bolu, TUR | 27.03.2019. | fis-ski, zlatibor.tv, sportdc.net
balkankup2019 960

Posle šesnaest trka i osam takmičarskih vikenda završen je ovogodišnji FIS Balkan kup 2018/2019. u nordijskom skijanju. U turskom ski centru Gerede/Bolu 24. marta 2019. vožene su poslednje, ujedno i finalne trke FIS Balkan kupa u ovoj sezoni nakon kojih su poznati ukupni pobednici sa najviše osvojenih poena. To su Strahinja Erić, BIH i Vedrana Malec, CRO.

Strahinja Erić član Smučarskog kluba "Sarajevo - Istočno Sarajevo, Pale" je sa bodovima koje je osvojio na ovoj poslednjoj trci u Turskoj, zauzeo 1. mesto u ukupnom poretku FIS Balkan kupa i okitio se zlatnom FIS medeljom. Njegov klupski kolega Stefan Anić se takode našao na pobedničkom postolju sa bronzanom medaljom. Drugo mesto je zauzeo hrvatski takmičar Edi Dadić iz Ski kluba Ravnogorac.

Najbolji srpski nordijac Balkan kupa je Rejhan Šmrković koji je u ukupnom plasmanu zauzeo 4. mesto kome je za medalju nedostajalo 9 bodova. Plasman na 28. mesto je zabeležio i proslavljeni srpski olimpijac, veteran Aleksandar Milenković koji je nastupio tek na par poslednjih trka Balkan kupa.

28 MILENKOVIC Aleksandar SRB  65

U ženskoj konkurenciji, najbolja predstavnica Srbije je bila Anja Ilić, smučarka SK Zvezda - Zlatibor koja ovu sezonu FIS Balkan kupa završila na trećem mestu. Najuspešnija u ukupnom poretku Balkan kupu je hrvatska takmičarka Vedrana Malec, članica ski kluba Sljeme - Zagreb, dok se reprezentativka BiH iz Smučarskog kluba "Romanija - Pale" Sanja Kusmuk plasirala se na drugo mesto.

Anja Ilic je na ovom takmičenju učestvovala u jedanest trka na 5 i 10 km u disciplini distanca. Prvu medalju Anja Ilic je osvojila već na startu takmičenja početkom februara u Grčkoj, kada je bila treća, a  dobar rezultat je ponovila i nešto kasnije na takmičenju u Ravnoj gori u Hrvatskoj gde je ponovo bila treća. Na svim trkama Iliceva je dobro trčala skupljajući FIS bodove što joj je u konačnom rasporedu obezbedilo i treće mesto.

Od ostalih srpskih takmičarki, u plasmanu među 10 najboljih našle su se Anastasija Vojinović na 9. i Maida Drndić na 10. mestu.