Vesti Nordijsko skijanje - Dva plasmana takmičara Srbije među prvih 30

Nordijsko skijanje - Dva plasmana takmičara Srbije među prvih 30

Ramsau, AUS | 04.12.2016.
cc ramsau dec2016 1 640x389

Počela je sezona za srpske takmičare u nordijskom skijanju takmičarskim vikendom u Ski centru Ramzau u Austriji gde su održane trke na 1.200 metara sprint i 5.000 metara distanca u ženskoj konkurenciji kao i trke na 1.400 metara sprint i 10.000 metara distanca u muškoj konkurenciji.

U subotu, 3.decembra 2016. na programu je bilo takmičenje u sprintu. Od takmičara iz Srbije nastupili su Damir Rastić, Rejhan Šmrković, Emir Hrkalović, Mirsad Pejčinović, a od devojaka Anja Ilić i Inesa Zekić.

Anja Ilić prvi put na seniorskom takmičenju ovakvog kvaliteta ostvarila plasman medju 30... Na kraju zauzela 28 mesto. Drugi takmičar koji je ušao u 30 i na kraju zauzeo 25 mesto je Damir Rastić.

U nedelju 04. decembra su vožene finalne trke na distanci. U ženskoj konkurenciji u trci na 5 km od naših takmičarki najbolja je bila Anja Ilić na 43. mestu. Vojinović Aleksandra je bila 44, Inesa Zekić 56. od 70 takmičarki koje su završile trku.

U muškoj konkurenciji u trci na na 10km, najbolji plasman je ponovo ostvario Damir Rastić na zauzevši još jedanput 25 mesto. Rejhan Šmrković je zauzeo 36, Emir Hrkalović 52. a  mesto Mirsad Pejčinović 76. mesto od 107 takmičara koji su stigli do cilja.

Treba svakako istaći odličan plasman BIH takmičara Mladena Plakalovića na 6. mesto u muškoj kao i Tanje Tarišik na 8. mesto u ženskoj konkurenciji.