Vesti Alpsko skijanje, SK - Ćetilu Jansrudu pripao mali globus u spustu

Alpsko skijanje, SK - Ćetilu Jansrudu pripao mali globus u spustu

Meribel, FRA | 18.03.2015. | b92
kjetilj

Norveški skijaš Ćetil Jansrud pobednik je spusta voženog na završnom takmičenju Svetskog kupa u Meribelu, čime je osvojio mali kristalni globus u spustu. Jansrudu je ovo drugi trofej sezone, posle titule u superveleslalomu.

Norvežanin je trku završio u vremenu 1:40,86 minuta i sa ukupno 605 bodova kao prvi završio sezonu u ovoj disciplini.

Jansrud je u trku ušao za malom prednošću od 20 bodova u odnosu na direktnog suparnika Austrijanca Hanesa Rajhelta, ali je on podbacio stigavši na cilj kao 10, sa 80 stotinki zaostatka za Jansrudom.

Drugo mesto u poslednjoj trci u karijeri zauzeo je Švajcarac Didije Defago u vremenu 1:41,10 minuta, a treći je bio Austrijanac Georg Štrajtberger sa zaostatkom od 0,31 sekundi.

Olimpijski šampion u superveleslalomu Jansrud bori se za titulu uklupnog pobednika Svetslog kupa sa Austrijancem Marcelom Hiršerom, koji je osvojio mali kristalni globus u veleslalomu.

Hiršer, koji nije učestvovao u trci, vodi u generalnom plasmanu sa 1.248 bodova, ispred Jansruda koji ima 1.184.