Vesti Sochi 2014 - Milanko Petrović 50. u skijaškom trčanju na 50km, Rusima sve tri medalje

Sochi 2014 | 23.02.2014. | b92
milanko50640x389

Srpski olimpijac Milanko Petrović zauzeo je 50. mesto u kros kantriju na 50 kilometara, poslednjeg dana Zimskih olimpijskih igara u Sočiju.

On je trku u kojoj je učestvovalo 65 takmicačara završio u vremenu 1:54:35.1. Petoro učesnika nije uspelo da stigne do cilja.

Sve tri medalje osvojili su ruski takmičari. Zlato je pripalo Aleksanderu Legkovu (1:46:55.2), srebro Maksimu Viležaninu (+0,7), a bronzanu medalju osvojio je Ilia Černusov (+0,8).

Olimpijski maraton, trka na 50km slobodnom tehnikom u skijaškom trčanju i još jedan vrhunski nastup Milanka Petrovića u disciplini koja nije njegova. PEDESET KILOMETARA za 1sat 53minuta i 35sekundi!!!! i ukupnim zaostatkom za pobednikom od 6minuta i 39 sekundi, sto je samo 6% zaostatka!!! Milanko je trku zavrsio na 50 mestu.
Svaka čast za rezultat i hrabrost kako Milanku tako i njegovom treneru Tihomiru Milosavljeviću.

Ovo je bio Petrovićev poslednji nastup na ZOI u Sočiju. Prethodno je u kros kantriju na 15 kilometara bio 77, u trci na 20 kilometara i u sprintu na 10 kilometara osvojio je 69. mesto, dok je u kvalifikacijama u sprintu u skijaškom trčanju ostvario 63. vreme.