Vesti Šladming - Marsel Hiršer osvoio veliki Kristalni globus!

Šladming - Marsel Hiršer osvoio veliki Kristalni globus!

Schladming | 17.03.2012. | b92
hisher17032012.1 g

Austrijanac Marsel Hiršer trijumfovao je na poslednjem veleslalomu sezone u Šladmingu i tako osvojio titulu u toj disciplini i veliki Kristalni globus. Hiršer je do trijumfa došao u vremenu od 2:25.53 minuta i tako preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu Svetskog kupa i ujedno osvojio titulu trku pre kraja sezone.

Mladi austrijski skijaš sada ima 25 bodova više od Švajcarca Beata Fojca, koji je bio 21, a pošto njegov rival u nedelju nema pravo da skija slalom, Hiršer je automatski osvojio Svetski kup. Austrijanac je tako u jednom danu osvojio dva Globusa, veliki i mali, a u nedelju ima priliku da ostvari het-trik. Tada je u Šladmingu na programu slalom, ali Hiršera čeka težak posao pošto je drugi u plasmanu te discipline, iza Hrvata Ivice Kostelića.

Hiršer je posle prve runde bio drugi, iza sunarodnika Hanesa Rajhelta, ali je sjajnim skijanjem uspeo da ga pretekne u drugoj vožnji. Rajhelt je morao da se zadovolji drugom pozicijom, a njima dvojici se na podijumu pridružio još jedan Austrijanac Marsel Matis. Branilac titule u veleslalomu Svetskog kupa Ted Ligeti napravio je grešku i trku završio kao poslednji. Na toj trci se i od aktivnog bavljenja skijanjem oprostio Didije Kuš, koji je oduševio sve pojavljivanjem na stazi u staromodnoj skijaškoj opremi.

Kod skijašica, u slalomu je pobedila Austrijanca Mihaela Kirhgaser i tako upotpunila slavlje domaćih navijača. Druga je bila Slovakinja Veronika Zuzulova, a treća Marliz Šild, koja je još ranije obezbedila Kristalni globus u toj disciplini. Osvajačica Svetskog kupa Lindzi Von je bila osma na poslednjem slalomu sezone pa je svoj broj bodova dovela do 1.980 i tako postala rekorderka elitnog takmičenja.