Vesti Skijaško trčanje - Prve osvojene FIS dečije medalje u istoriji Srbije

Skijaško trčanje - Prve osvojene FIS dečije medalje u istoriji Srbije

Mavrovo, MKD | 12.03.2018. | skisavez.com
mmem 2018

Na FIS dečijoj trci u Mavrovu u Makedoniji a u okviru Mavrovskog memorijala u skijaškom trčanju, takmičilo se 19 devojčica i 23 dečaka u uzrastu od 10 do 14 godina.  Trke FIS CHI dečije kategorije i FIC BC Balkan kup u skijaškom trčanju vožene su 7 i 8. marta 2018. Deca su takmičila u trkama na 2,5 i 5 km dok su u okviru Balkan kupa vožene trke na 10 i 5km u muškoj i ženskoj konkurenciji. Mavrovski memorijal u skijaškom trčanju ima dugu tradiciju, a ove 2018. godine se održao po 55-ti put.

Đorđe Paunović je prvog dana odneo pobedi na trci od 2.5km, dok su devojke u istoj kategoriji osvojile 3. mesto - Anđela Jovanović, Sara Piplović četvrto i Andrea Marković šesto, prva dva mesta su osvojile takmičarke iz Grčke.

Drugog dana na 5km Đorđe Paunović je osvojio drugo mesto, dok je kod devojaka Anđela Jovanović osvojila treće, Sara Piplović četvrto, Andrea Marković peto i Ana Jeremić šesto mesto.

U okviru trka Balkan kupa jos jedan podijum za Anju Ilic i deveto mesto za Miloša Milosavljevića!

Balkan kup je nastavljen trkama na Jahorini u nordijskom centru Dvorišta 10 i 11. marta.