Vesti Skijaško trčanje - FIS Tur de ski 2019

Skijaško trčanje - FIS Tur de ski 2019

| 27.12.2018. | eurosport.rs
tds 1200x730

Novo XIII izdanje FIS Tur de ski takmičenja za trkače na skijama ove godine počinje u Toblahu 29. XII, kada su na programu sprint takmičenja. Završiće se 6. januara, kada je na programu potera u Val di Fijemeu.

Muškarce očekuje preko 80 kilometara staza, dok će dame preći 60.7km, a ukupan nagradni fond u novoj sezoni donosi 560.000 švajcarskih franaka, od čega će ukupnim pobednicima pripasti po 55.000.

Ukoliko neko od takmičara osvoji sve (generalni plasman, TdS sprint, sve etape), za takvo dostignuće rezervisano je 88.000 franaka.

Novi Tur de ski ljubitelje skijaškog trčanja preko Toblaha u Italiji vodi u švajcarski Val Mistar, pa preko nemačkog Oberstdorfa do Val di Fijemea u Italiji.

Ukupna pobeda na Tur de ski takmičenju donosi i 400 FIS bodova, a ako neko osvoji Tur de ski i sve Tur etape, tada će takmičar svoj bodovni saldo uvećati za čak 750 bodova.