Vesti PyeongChang 2018 - Nevena Ignjatović 26-ta u veleslalomu

PyeongChang 2018 - Nevena Ignjatović 26-ta u veleslalomu

PyeongChang | 15.02.2018. | zurnal.rs
Srbija Pjongcang2018 640x389

Srpska skijašica Nevena Ignjatović u četvrtak 15. februara 2018. zauzela je 26. mesto u veleslalomu, dok je zlatnu medalju u toj disciplini osvojila Amerikanka Mihaela Šifrin. Nevena Ignjatović je trku završila rezultatom 2:25,40 minuta, sa 5,38 sekundi zaostatka za pobednicom.

Šifrin je do druge zlatne olimpijske medalje došla rezultatom 2:20,02 minuta, nakon što je u drugoj vožnji nadoknadila zaostatak od 0,20 sekundi za Italijankom Manuelom Melg, koja je na kraju zauzela osmo mesto.

Prethodno, Šifrin je kao 18-godišnjakinja osvojila zlatnu medalju u slalomu na Igrama u Sočiju 2014. godine, a tu titulu braniće u petak.

Srebrnu medalju danas je osvojila Norvežanka Ragnhild Movinkel sa 0,39 sekundi zaostatka, a bronzu je osvojila Italijanka Federika Brinjone sa zaostatkom od 0,46 sekundi za pobednicom.

------------------------------

Vukićević zauzeo 41. mesto u spustu, Stevović 51, Svindal osvojio zlato

Srpski skijaš Marko Vukićević zauzeo je 41. mesto u spustu, Marko Stevović trku je završio na 51. mestu, dok je zlatnu medalju u toj disciplini na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu osvojio Norvežanin Aksel Lund Svindal.

Vukićević je zauzeo 41. mesto rezultatom 1:45,36 minuta i bio je za 5,11 sekundi sporiji od Svindala. Stevović je kao 51. prošao kroz cilj zaostatkom od 9,25 sekundi za pobednikom.

– Današnji spust je bio malo drugačiji od treninga. Svi takmičari prebacuju u višu brzinu pa je psihički teže voziti trku nego trening. Zadovoljan sam što sam napao stazu u gornjem delu, ali kako je staza išla, manje sam napadao i nisam ubrzavao. Probaću sutra to da popravim u superveleslalomu, da sve bude kako treba i da napadam celu stazu – rekao je Vukićević, preneo je Olimpijski komitet Srbije.

Svindal je pobedio rezultatom 1:40,25 minuta i kao 35-godišnjak postao najstariji osvajač zlatne olimpijske medalje u alpskom skijanju.

Srebrnu medalju osvojio je njegov sunarodnik Kjetil Jansrud sa zaostatkom od 0,12 sekundi, a Švajcarac Beat Fojc osvojio je bronzu sa zaostatkom od 0,18 sekundi za pobednikom.