Vesti Kopaonik - Održana dečija ski trka 2019

Kopaonik - Održana dečija ski trka 2019

Kopaonik | 19.02.2019. | Skijališta Srbije
Decija ski trka2019 960x584

Dečija ski trka, koja je prošle nedelje otkazana zbog izuzetno loših vremenskih uslova, održana je u sredu 20. februara 2019. od 11 časova na stazi Kraman greben. Startovalo je 136 takmičara, uzrasta do 14 godina.

Pravo da se takmiče imala su sva deca, uzrasta do 14 godina. Ovo je bila prilika za najmlađe skijaše na Kopaoniku da pokažu svoje skijaško umeće, da se dobro zabave i osvoje neku od vrednih nagrada.

Najbolji takmičar, koji je osvoji prvo mesto i sedmodnevni ski pas bio je Aleksa Cvetić. Drugo mesto zauzela je Zoe Šumonja Jovanović i tako osvojila petodnevni ski pas. Na trećoj poziciji našao se Stefan Kokoškov, kome je kao nagrada pripao trodnevni ski pas. Najmlađa takmičarka bila je Lana Vuković koja ima 7 godina.

Ski centar Kopaonik radi punim kapacitetom, a trenutno na ski stazama ima do 60 centimetara utabanog snega.