Vesti Jahorina - Milanko Petrović najbolji na FIS Balkan kupu u skijaškom trčanju

Jahorina - Milanko Petrović najbolji na FIS Balkan kupu u skijaškom trčanju

Jahorina, Dvorišta - Pale | 30.03.2013. | FIS
balkan cc kup 2013logo3480

Prvog takmičarskog dana, u subotu 30.03.2013. na FIS Balkan Continental Cup u skijaškom trčanju koje se održava na Nordik centru Dvorišta iznad Pala na Jahorini, najbolji srpski trkač na skijama Milanko Petrović je ostvario ubedljivu pobedu u trci na 10 km slobodnim stilom.

Rezultatom 27:59.7 Milanko je osvoio 68.51 FIS bodova i jedini je ispod 100 FIS bodova. Drugo mesto je zauzeo Slovenac Boštjan Klavzar sa vremenom 29:17.0 i 105.33 Fis boda. Treći i četvrti su takmičari iz Srbije Damir Rastić - 29:47.4 i 110.28 Fis boda i Dževad Hadžifejzović  29:35.8 i 114.28 Fis boda.

Od ostalih srpskih takmičara, Sanjin Dizdarević je trku završio na 9. mestu, Ajlan Rastić na 12. Mirsad Pejčinović na 15. Trku su još završili: 21. Aleksandar Jelić, 25. Darko Smiljanić.

U ženskoj trci na 5km najbolja je bila slovenka Barbara Jezeršek. Srpske takmičarke su ostvarile sledeće plasmane: 9.Ivana Kovačevič, 10.belma Šmrković, 15. Anja Ilić i 18. Mina Ilić.

Sutra su na programu trke na 10km za žene i 15km za muškarce a voze se slobodnim stilom.