TEME
Supernovatravel 486x60 M1
Filiptravel2016Baner468x60

Inline Alpine slalom - Održano Otvoreno prvenstvo Vranja na Besnoj kobili

| Besna kobila, Vranje | 05.09.2016. | SK Besna kobila
bk sept201601 640x389

Kategorije

Proteklog vikenda 03 i 04. septembra 2016. na Besnoj kobili je održano takmičenje u Inline Alpine slalom (na rolerima) - Otvoreno prvenstvo Vranja koje se boduje i za Inline kup Srbije 2016.

Vožene su dve trke u disciplini Inline Alpine Slalom iz kalendara Svetske roler federacije(FIRS). U subotu je vožen sallom, a u nedelju veleslalom. Trka je bila međunarodnog karaktera je su osim klubova iz Srbije ušestvovala i četiri kluba iz Poljske. Od Srpskih klubova ušestvovali su SK Oxigen iz Niša, skijaški-snoubord klub Stara planina iz Pirota, DAS Super junaci iz Knjaževca, SK Osa iz Kragujevca, SK Niš i domaćin skijaški klub Besna Kobila iz Vranja.

U kategorijama do 16 godina dominirali su roleraši skijaškog kluba Besna kobila, koji su u slalomu osvojili 4 zlata, 5 srebra i 5 bronzi dok su u veleslalpmu osvojili 6 zlata, 4 srebra i 6 bronzi. U starijim kategorijama najviše uspeha imali timovi iz Poljske.

Tehnički organizaor trke je bio Skijaški klub Besna Kobila iz Vranja uz pomoć klubova Oxigen iz Niša i Stara planina iz Pirota i uz pomoć Skijaškog saveza Srbije. Odlični domaćin ove manifestacije bilo je JP Skijalište Besna Kobila.

 - Organizacijom ovakvog takmičenja naš klub je dokazao da je dorastao velikim izazovima. Svojim delovanjem smo naš grad i našu zemlju upisali velikim slovima na roler mapu sveta. Pohvale za odličnu organizaciju, ljubaznost i srdačnost smo dobli od svih gostiju, a najviše prija pohvala od gostiju iz Poljske koji kažu da svaki od
pređenih 1600 kilometara vredi što su došli da upoznaju jednu prelepu zemlju i divne domaćine. Hvala svima koji su uzeli učešće u ove dve trke, a posebna zahvalnost ide roditeljima naših takmičara i prijateljima kluba koji su nasvojim leđima izneli najveći teret organizovanja ovako velikog takmičenja
- izjavio je Đorđe Dedinac predsecnik Ski kluba Besna kobila iz Vranja.

 

Komentari

Oprema

featureImg

Ostali Ski servisi

Ostali ski servisi:  

Oprema

featureImg

Fischer ski oprema za sezonu 2012/13

Razvoj Fischer ski cipela - pancerica nastavio se u istom smeru sa Vacuum Fitom ali su  kod skija sve karte za osvajanje...

Ski Centri

featureImg

TOP događaji na skijalištima u Srbiji u sezoni 2012 / 2013

JP Skijališta Srbije najavljuju nekoliko TOP događaja za ovi ski sezonu. Za tu priliku pripremljene su i posebni popusti na cene ski...

Saveti

featureImg

Skijaško voskiranje

     Moderno skijanje ne može se zamisliti bez pripreme skije za sneg, a finalna sekvenca tog skupa servisnih operacija je njeno voskiranje,...

Publikacije

featureImg

Bojan in Boris - Antena, posebno izdanje - 1982

Naslov: *Bojan in Boris *  Autor:  posebno izdanje časopisa ANTENA Izdavač: ČP Pavliha - Ljubljana Godina izdanja: Mart 1982. Jezik: Slovenački Format:  140 x...

Sportovi

featureImg

Slalom

Slalom zajedno sa veleslalomom spada u tehničke discipline alpskog skijanja (za razliku od brzih disciplina u koje spadaju super-veleslalom i spust). Riječ...

Ski Centri

featureImg

Beljanica

Beljanica (1339m/nv) - tipi čna krečnjačka planina koja je osobena po visokoj koncentraciji geomorfoloških i hidroloških pojava. Planina se pruža pravcem istok-zapad, na...

Istorija

featureImg

Klizanje u Novom Sadu

Enciklopedija Novog Sada (sveska 11, str. 120) kaže da se klizanje upražnjava u Novom Sadu još od kraja XIX veka, i to...

Saveti

featureImg

Lepi i na planini

Ako ste i vi ljubitelj "belih" sportova koji se upravo sprema za odlazak na planinu, evo nekoliko saveta kako da i na...

Publikacije

featureImg

Tek na smučeh - 1988

Naslov:  *Tek na Smučeh* Autor:  Janez Pavčič Izdavač:  Zveza telesnokulturhih organizacij in Telesnokulturna skupnost Sliovenije Godina izdanja: Ljubljana, Decembar 1988.   Jezik: Slovenački Format:  120...