Vesti Inline alpine slalom - Održano drugo kolo domaćeg prvenstva u Pirotu

Inline alpine slalom - Održano drugo kolo domaćeg prvenstva u Pirotu

Pirot | 27.09.2015. | FB
ils nis sept2015 3640x

Skijaški Snoubord Klub "Stara Planina" je u subotu 26.septembra 2015. po prvi put organizovao takmičenje "Inline alpin slalom roler kup Pirot 2015." koje je ujedno i drugo kolo prvenstva Srbije u disciplini slalom na rolerima. Takmičenje je održano u Dečanskoj ulici u Pirotu sa početkom od 10h, a nastupali su takmičari svih uzrasnih kategorija iz Vranja, Niša, Knjaževca i Pirota.

Kao i prvog kola koje je voženo u Vranju i danas su najuspešniji bili takmičari skijaškog kluba Besna kobila iz Vranja. Oni su osvojili ukupno 5 zlatnih medalja,5 srebrne i 6 bronzanih medalja i ukupno uknjižili 407 bodova.

Drugi po uspešnosti su bili takmičari sportskog kluba Oxigen iz Niša koji su osvojili 4 zlata, 3 srebra, 1 bronzu i ukupno osvojili 261 bod.

Trećeplasirani su bili domaći takmičari iz skijaškog snoubord kluba Stara planina koji su osvojili po jedno zlato, srebro i bronzu i uknjižili novih 117 bodova.

Danas su po prvi put nastupila i deca iz Dečije Sportske Akademije Super junaci iz Knjaževca koji su osvojili 10 bodova.

Posle dva uzbudljiva vikenda u ukupnom plasmanu vode Vranjanci sa osvojenih 927. bodova, slede ih Nišlije sa 541. bodom dok su treći Piroćanci sa osvojenih 159. bodova. Prvenstvo se nastavlja 04. oktobra 2015. trkama u Nišu.