Vesti EJOF Brasov 2013 - Stanišić 33 u veleslalomu, Avdiću 62. mesto u biatlonu

EJOF Brasov 2013 - Stanišić 33 u veleslalomu, Avdiću 62. mesto u biatlonu

Brasov, Rum | 19.02.2013. | zurnal.rs
Strahinja Stanisic

Strahinja Stanišić, 17–godišnji reprezentativac Srbije u skijanju, zauzeo je odlično 33. mesto u trci veleslaloma, na Zimskom olimpijskom festivalu mladih u rumunskom Brašovu. U konkurenciji 99 skijaša iz 37 zemalja, Stanišić, koji je pre tri dana na Ceremoniji otvaranja nosio zastavu naše zemlje, sa startnim brojem 61 posle prve vožnje imao je 36. vreme, da bi u drugoj trci, napredovao za još tri mesta.

Od ostalih reprezentativaca Srbije, do cilja obe vožnje stigao je Vanja Starčević (16, ski klub Radnički elit), koji je sa startnim brojem 64, osvojio 43. mesto. Marko Stevović i Viktor Raković nisu završili prvu trku.

– Nije loše, ali mislim da sam mogao još bolje, naročito u prvoj vožnji, jer sam napravio veliku grešku pred ciljem, na ravnom delu staze, što me je sigurno koštalo ulaska u 30 najboljih i povoljnije startne pozicije u drugoj vožnji. Zaostatak u drugoj trci je sasvim pristojan, nešto više od dve i po sekunde za pobednikom iz Austrije – rekao je Stanišić za „Žurnal”.

Pred slalom, koji je na programu u sredu, član Ski kluba „Radan” očekuje povoljniji startni broj i još bolje plasmane svih naših skijaša:

Veleslalom (Pojana Brašov): 1. Anevanter (Austrija) 1:45,90 (52,39 + 53,51), 2. Graf (Austrija) 1:46,41 (52,66 + 53,75), 3. Gato (Francuska) 1:46,51 (52,41 + 54,10), 4. Sala (Italija) 1:47,45 (53,28 + 54,17), 5. Hadalin (Slovenija) 1:47,60 (53,58 + 54,02)… 33. Stanišić (Srbija) 1:52,65 (56,45 + 56,20)… 43. Starčević (Srbija) 1:55,62 (58,35 + 57,27)… Trku je završio 61 skijaš.

Malerozni Raković
Prvu vožnju nažalost nisu završili Marko Stevović i Viktor Raković. Prvi je pao, nakon što je „ostao na gornjoj skiji”, a drugi nije imao sreće, jer mu je na startu ostao štap. I pored velikog hendikepa, mladi Čačanin je uspeo da odveze veliki deo staze, ali je na kraju ipak promašio poslednju kapiju i nažalost ostao bez plasmana.

Avdić 62. u biatlonu
Dženis Avdić (17), jedini predstavnik Srbije u biatlonu, na zimskom EJOF–u u Brašovu, zauzeo je 62. mestu u individualnoj trci na 12,5 kilometara. Avdić je za pobednikom Dominikom Rajterom (Nemačka) zaostao 12 minuta i 18 sekundi, uz devet promašaja na četiri gađanja (3+2+2+2). Boljeg plasmana koštali su ga kazneni minuti, usled lošeg pucanja. Na ovoj trci učestvovalo je 77 takmičara.
Dženis će u četvrak 21. startovati u sprintu na 7 km, dok skijaše istog dana očekuje trka slaloma.