Vesti Bormio - Rajhelt i Pariz istovremeno na cilju

Bormio - Rajhelt i Pariz istovremeno na cilju

Bormio, Ita | 29.12.2012. | nezavisne
Paris i Rajhelt001

Austrijski skijaš Hanes Rajhelt i Italijan Dominik Pariz pobedili su na četvrtom spustu sezone u Svetkom kupu u Bormiju. Oni su trku završili u identičnom vremenu od jednog minuta, 58 sekundi i 62 stotinke.

Na trećem mestu završio je, trenutno vodeći u generalnom plasmanu, Aksel Lund Svindal iz Norveške, sa jednom stotinkom zaostatka. Tokom trke u Bormiju viđen je veliki broj padova, ali su se Pariz i Rajhelt najbolje snašli na veoma zahtevnom i neizvesnom spustu.

Pariz je u gornjem delu staze imao prednost u odnosu na Austrijanca, ali je Rajhelt najbolje odvezao u donjem delu i tako završio u istom vremenu kao i Italijan.

Na četvrtom mestu je bio Austrijanac Klaus Krel koji je zaostajao svega dve stotinke, dok je peto mesto zauzeo Francuz Žoan Kleri, koji je bio 32 stotinke iza.

U generalnom plasmanu na prvom mestu je Svindal koji ima 674 boda, dok je na drugom Austrijanac Marsel Hiršer sa 560, a na trećem mestu je Ted Ligeti iz SAD sa 23 boda manje od Hiršera.

U poretku spusta na prvom mestu je takođe Norvežanin Svindal sa 285 bodova, a prati ga Pariz sa 193, dok je Krel na trećem mestu sa 141 poenom.

Sjetski kup se nastavlja paralel slalomom, koji se prvi put održava u konkurenciji skijaša, u Olimpijskom parku u Minhenu 1. januara 2013. godine.