Vesti Biatlon - Takmičari Srbije na otvaranju Evropa kupa u švedskom Idreu

Biatlon - Takmičari Srbije na otvaranju Evropa kupa u švedskom Idreu

Idre, SWE | 02.12.2015. | zuernal.rs
11 nov 2016 Ekipa spremna za start640x389

Reprezentativci Srbije u biatlonu nastupili su na otvaranju ovogodišnje sezone Evropa kupa u švedskom ski centru Idreu i zabeležili dobre rezultate u trci sprinta na 10 kilometra.

Prvog dana takmičenja Damir Rastić zauzeo je 76. mesto, u konkurenciji 126 takmičara, sa vremenom 30,57. Edin Hodžić osvojio je 88. mesto (31,48), dok je Emir Hrkalović završio kao 96. (32,20).

- Naši reprezentativci su ovim rezultatima potvrdili kvote i za drugi trimestar, iako su uslovi na stazi i strelištu bili veoma otežani zbog jakog vetra, kao i snega koji je padao tokom cele noći i dana - rekao je trener srpskih biatlonaca Almir Džeković.

Drugog dana, Rastić je popravio plasman i zauzeo 65. mesto (31,33), Dejan Krsmanović bio je 93. (33,23), a Hodžić 95. (33,48).

Takmičenje se nastavlja u švedskom Ostersundu gde će nastupati Rastić u trci individuala na 20 kilometara 2. decembra i trci sprinta na 10 kilometra 5. decembra.