Vesti Biatlon SK - Svendsen pobedio u sprintu u Oberhofu, Milanko 56.

Biatlon SK - Svendsen pobedio u sprintu u Oberhofu, Milanko 56.

Oberhof, GER | 03.01.2014. | zurnal.rs
3oberhofEmil Hegle Svendsen

Norveški bijatlonac Emil Hegle Svendsen pobednik je sprinta na deset kilometara koji je za biatlon IBU Svetski kup održan u nemačkom nordijskom ski centru Oberhofu u petak 03. januara 2014. To je bila 32. pobeda Svendsena u karijeri.

Norvežanin je dva puta promašio metu i završio trku u vremenu 26:44,3 minuta, ispred zemljaka Olea Ajnara Bjorndalena koji je zakasnio 0,4 sekunde.

Šestostruki olimpijski šampion Bjorndalen je takođe dva puta promašio u izuzetno teškim vremenskim uslovima, po vetru, kiši i magli.

Vodeći u generalnom plasmanu Francuz Marten Furkad bio je treći sa 21,7 sekundi zaostatka za pobednikom, uz tri promašaja, ispred Rusa Jevgenija Ustjugova, koji je jednom promašio metu.

Najbolji srpski biatlonac Milanko Petrovć je na ovoj trci zauzeo 56.mesto sa zaostatkom od 2:33.9 uz (2+1) 3 promašaja. Milanko će sa ovim zaostatkom startovati u subotu i u trci Potere (Pursuit) u kojoj nastupaju prvih 60-plasiranih iz trke sprinta.

U nedelju se trči Mass-start trka na 15 km.