Vesti Biatlon - Martan Furkad se vratio u velikom stilu

Biatlon - Martan Furkad se vratio u velikom stilu

Estersun, SVE | 07.12.2014. | Eurosport
fourcade 239a

Francuski bijatlonac, Martan Furkad je dominantno došao do pobede na trci Svetskog kupa na 10km, koja je održana u Estersundu u Švedskoj. Mnogi su bili šokirani kada je Francuz Furkad na 81. mestu završio prvu trku u Svetskom kupu, individual na 20 kilometara.

Ali samo tri dana kasnije, dvostruki olimpijski šampion je podsetio na svoje dane slave, perfektno je puca, a ciljnu liniju je prešao nakon deset minuta i 38.30s trke.

Čeh Ondrej Moravec je zauzeo drugo mesto, 28.3 sekunde slabijim vremenom, a Slovenac Jakov Fak je kompletirao podijum.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa Furkad zauzima deveto mesto sa 60 bodova, dok je na liderskoj poziciji Norvežanin Emil Hegle Svendsen, koji je u Ostersundu zauzeo sedmo mesto, a sakupio je 96 bodova.

U konkurenciji dama, u sprintu na 7.5km slavila je Tiril Ekhof, koja je imala samo jedan loš hitac i ukupno vreme 21.35.5.

Čehinja Veronika Vitkova je zakasnila 4.6 sekundi i zauzela je drugu poziciju, dok je podijum kompletirala Finkinja Kaisa Makarainen.