Vesti Biatlon - Damir Rastić 80. i 96. na Svetskom kupu u Kontiolahtiju u Finskoj

Biatlon - Damir Rastić 80. i 96. na Svetskom kupu u Kontiolahtiju u Finskoj

Kontiolahti, FIN | 29.11.2020. | IBU
IBU World Cup Biathlon Season Opening Men 10km Sprint Competition 2020

U subotu 28.11.2020. prvog takmičarskog dana na Biatlon Svetskom kupu u Kontiolahtiju je vožena trka Individual na 20 km.

Reprezentativac Srbije u biatlonu Damir Rastić je zauzeo je 97. mesto od 101. takmičara na cilju. U četiri serije gađanja imao je 7 promašaja, i na kraju zaostatak od 11 minura i 44,2 sekunde za pobednikom.

Pobedio je norvežanin Sturla Holm LAEGREID koji je jedinu odvezao trku bez promašaja u vremenu 48:57,0 min.

Drugo mesto je propalo njegovom zemljaku Johannes Thingnes BOE, a treće mesto je zauzeo nemac Erik LESSER.

Damur Rastic-Photo by Alexander Hassenstein-Bongarts-Getty Images

Drugog takmičarskog dana IBU Biatlon Svetskog kupa koji se održava u Finskom Kontiolahtiju, u nedelju 29.11.2020. vožena je trka Sprint na 10 km.

Jedini predstavnik Srbije na ovom biatlon takmičenju Danir Rastić je, u odnosu na jučerašnju trku popravio svoj plasman za 17 pozicija i zauzeo  80. mesto od 101. takmičara na cilju. U dve serije gađanja imao je samo 2 promašaja i zaostatak 3:37,1 min zaostatka za pobednikom, norvežaninom Johannes Thingnes BOE koji je na cilj stigao vremenom 23:53,0 min bez promašaja.

Drugo i treće mesto su zauzeli šveđani SAMUELSSON i PONSILUOMA koji su imali po ledan promašaj.