Vesti Alpsko skijanje SK - Nevena Ignjatović osvojila prve bodove Svetskog kupa u veleslalomu!

Spindleruv Mlyn, CZE | 08.03.2019. | Blicsport.rs
nevena ignjatovi 4a 08032019

Naša najbolja skijašica Nevena Ignjatović ostvarila je istorijski rezultat! Na nadmetanju u Spindlerovom Mlinu stigla do najvećeg uspeha u veleslalomu i osvojila je prve bodove.

Nevena je u izuzetno jakoj konkurenciji imala 26. rezultat, što joj je donelo osvajanje pet bodova u Svetskom kupu, što je samo po sebi ogroman rezultat jer u pitanju nije njena primarna disciplina.

Već u prvoj vožnji Nevena je imala rezultat od 1:13.44 sekunde i to joj je donelo 23. mesto, čime je samo pokazala da može do bodova i istorijskog rezultata.

Posle druge trke je uspela da zadrži dobar plasman, bila je među 30 najboljih skijašica i upisala se u istoriju našeg veleslaloma.

Nevena posle trke u Spindlerovom Mlinu

Najbolja na nadmetanju u Češkoj bila je domaća takmičarka Petra Vlhova, na drugom mestu je završila Nemica Viktorija Rebenzburg, dok je treću poziciju zauzela Mikaela Šifrin, predstavnika Sjedinjenih Američkih Država.

Izvor: Blicsport.rs