Vesti Alpsko skijanje, SK - Marsel Hiršer najbolji u slalomu na zagrebačkom Slejemenu

Alpsko skijanje, SK - Marsel Hiršer najbolji u slalomu na zagrebačkom Slejemenu

Zagreb, CRO | 06.01.2015. | b92
hirser sljeme

Austrijski skijaš Marsel Hiršer trijumfovao je u slalomu na zagrebačkom Slejemenu sa vremenom 1:55.96. Hiršer je postao i Austrijanac sa sa najviše pobeda u slalomu, ovo mu je bila 15, u karijeri, a ujedno i treći uzastopni trijumf u Zagrebu.

Drugo mesto zauzeo je Nemac Feliks Nojrojter sa 1:56.77, dok je treći bio Norvežanin Sebastijan-Fos Solevag sa vremenom 1:57.00 i prvi put se popeo na postolje u karijeri.

Hiršer je ovim trijumfom preuzeo prvo mesto u poretku Svetskog kupa. Austrijanac je skijao odlično, na startu je napravio dve manje greške, ali mu to nije smetalo da ostatak staze prođe bez problema.

Hrvatski skijaš Flip Zubčić ostvario je rezultat karijere, zauzevši 15. mesto sa 3.10 sekundi zaostatka, dok je Ivica Kostelić zauzeo 18. mesto.

Hiršer je ovim trijumfom preuzeo lidersko mesto u generalnom plasmanu sa 676 bodova, drugi je Norvežanin Kjetil Jansrud sa 624, dok je treći Italijan Dominik Paris.

Takmičenje u Svetkom kupu nastavlja se u četvrtak u austrijskom Bad Klajnkirhajmu.