Vesti Alpsko skijanje - Novi bodovi Nevene Ignjatović u Svetskom kupu

Alpsko skijanje - Novi bodovi Nevene Ignjatović u Svetskom kupu

Lienz, AUS | 29.12.2017. | b92.net
NevenaIgnjatovic lienz dec2017 800x486

Srpska skijašica Nevena Ignjatović zauzela je 24. mesto u trci slaloma u austrijskom Lincu i po drugi pu ove seyone osvojila nove bodove FIS Svetskog kupa. Ona je ovu trku završila za 1:47,29.

Predhodno je u trci paralel slalom Svetskog kupa u francuskom Kurševelu završila kao četrnaesta i tako stigla do 18 bodova. Ignjatovićeva je u prvoj rundi pobedila Slovenku Anu Bucik, a u osmini finala brža od nje bila je Norvežanka Maren Skjelde.

U slalomu u Liencu je pobedila američka skijašica Mikaela Šifrin. Ona je do 36. pobede u Svetskom kupu stigla za minut i 43,87 sekundi. Drugo mesto osvojila je Švajcarkinja Vendi Holdener, dok je treća bila Šveđanka Frida Hansdoter.

Mikaela Šifrin je vodeća u generalnom plasmanu sa 721 bodom, Nemica Viktorija Rebensburg je druga sa 430, dok je Tina Virater iz Lihtenštajna treća sa 374 osvojena boda.