Vesti Alpsko skijanje - Nevena Ignjatović sedma na prvoj trci sezone

Alpsko skijanje - Nevena Ignjatović sedma na prvoj trci sezone

Echo Mountain, CO (USA) | 22.11.2015. | FIS, skijanje.rs
nevena SAD 22112016640

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović se nalazi na Američkom kontinentu, gde je 22. novembra 2015. vozila prvu trku sezone.

Na FIS trci slaloma u mestu Echo Mountain, u Koloradu, SAD u ukupnom plasmanu je zauzela odlično sedmo mesto. Posebno treba istaći da je o drugoj vožnji imala drugo najbolje vreme, ali je na kraju trku završila sa 2,16 sekundi zaostatka iza pobednice Elisabeth Willibald iz Nemačke. Drugo i treće mesto su zauzele slovenačke takmičarke Maruša Ferk i Ana Bucik.

"Trkom u Echo mountin-u počela je nova sezona za mene. Pored svega što se desilo proteklog leta, drago mi je da za sada nemam nikakvih problema sa zdravljem i da se osećam dobro. Osvojila sam 7. mesto i drugom voznjom pokazala da se mogu odskijati brzo. Uskoro ću biti ona stara."- navela je Nevena na svojoj Face book strani.

Ovim rezultatom Nevena potvrđuje da je u dobroj formi pred predstojeći nastup na trkama FIS Svetskog kupa u Aspenu koje se voze od 27. do 29. novembra.