Vesti Alpsko skijanje - Marsel Hiršer osvojio novi veliki Kristalni globus

Alpsko skijanje - Marsel Hiršer osvojio novi veliki Kristalni globus

Kranjska Gora, SLO | 05.03.2017. | b92.net
hirser fis 1

Austrijanac Marsel Hiršer osvojio je novi veliki Kristalni globus Svetskog kupa u alpskom skijanju. Hiršer je šestu zimu u nizu bio najbolji u SK, a novu titulu je obezbedio pobedom u veleslalomu u Kranjkoj Gori voženom u subotu 04. marta 2017, pet trka pre kraja sezone.

Austrijanac je bio brži od Leifa Kristijana Haugena i Matsa Olsona, te stekao nedostižna 504 poena ispred Norvežanina Ćetila Jansruda u generalnom poretku SK.

Dosadašnji rekorder SK bio je Marko Đirardeli iz Luksemburga, koji je pet puta bio najbolji skijaš sezone.

Hiršer je u Sloveniji stigao do 44. pobede u karijri, a ujedno je osvojio i mali Kristalni globus u veleslalomu, četvrti u karijeri.

--------------

U nedelju 05. marta, nakon velikog Kristalnog globusa u generalnom poretku i malog u superveleslalomu, osvojio je "titulu" i u slalomu, drugim mestom na Kranjskoj Gori. Hiršer je pretposlednju ovosezonsku trku u slalomu završio za 1:49,06 minuta i bio je 0,80 sekundi sporiji od pobednika, sunarodnika Mihaela Mata.

Mat je ostvario prvu pobedu u karijeri u Svetskom kupu. To je četvrti mali Kristalni globus u slalomu za Hiršera.