Vesti Alpsko skijanje - Marliz Šild pobedila u slaloma u Kurševelu

Alpsko skijanje - Marliz Šild pobedila u slaloma u Kurševelu

Courchavel, FRA | 17.12.2013. | b92
shild

Austrijska skijašica Marliz Šild pobednica je slaloma koji je u utorak za Svetski kup vožen u francuskom zimskom centru Kurševelu. Šild je tako sa 34 pobede u slalomu izjednačila rekord svih vremena sa Švajcarkinjom Freni Šnajder.

Austrijska skijašica je trijumfovala ukupnim vremenom 1:45,17 minuta, svega 0,33 sekunde ispred Šveđanke Fride Hansdoter, dok je njena mlađa sestra Bernadete Šild bila treća.

Tridesetdvogodišnja Šild, koja je operisala koleno prošle godine, prethodni put je slavila u februaru prosle godine u Soldou, u Andori.Ovo je bila njena treća pobeda u Kurševelu, posle 2010. i 2011. godine.

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović nije uspela na današnjem slalomu u Kurševelu da udje medju prvih 30. Ona je imala odličnu šansu pošto su od 67 takmičarki, trku završile samo 40, ali s obzirom na teške uslove na stazi Nevena je bila medju onim takmičarima koji nisu uspeli da završe prvu voznju. Takmičenje u Svetskom kupu Nevena nastavlja u Lienzu 28. i 29. decembra kada su na programu slalom i veleslalom. Nevena se iz Francuske seli u Italiju gde će već sutra nastupiti na veleslalomu na Univerzijadu u Trentinu. Njen startni broj je 15, a trku će uživo prenositi Eurosport 2 od 10:00 h. Uz malo sreće Nevena moze i do medalje!!

Svetska šampionka u veleslalomu Tesa Vorli pokidala je prednji ukršteni ligament kolena u padu tokom slaloma u Kurševelu i tako završila sezonu. Vorlijeva je doživela pad tokom prve vožnje trke za Svetski kup i odmah je prebačena u bolnicu u Lionu, gde su obavljeni detaljni pregledi i utvrđena ozbiljna povreda. Francuska skijašica se povredila samo dva dana posle trijumfa u veleslalomu u švajcarskom Sent Moricu. Vorlijeva će zbog teške povrede propustiti ostatak sezone u Svetskom kupu, kao i Zimske olimpijske igre u Sočiju, gde je bila jedna od najvećih favorita za zlato u veleslalomu.