Vesti Alpsko skijanje - Marko Vukićević na FIS trkama južnoameričkog kupa u Čileu

Alpsko skijanje - Marko Vukićević na FIS trkama južnoameričkog kupa u Čileu

La Parva, CHI | 08.09.2016. | Skijanje.rs
SAC 1 VF 592x360

Najuspešniji takmičar Srbije u alpskom skijanu Marko Vukićević se nalazi na pripremama na južnoameričkom kontinentu u Čileu, a tokom priprema učestvuje i na trkama FIS SAC - Južnoameričkog kupa.

Tako je u utorak 06. septembra 2016. u čileanskom ski centru La Parva nastupao na trci u disciplini spust. Marko je zauzeo 11. mesto u izuzetno jakoj konkurenciji.

Dan kasnije, na drugoj trci spusta voženoj na istoj stazi, Marko Vukićević je ponovo zauzeo 11. mesto ali sa još manjim zaostatkom i još boljim FIS bodovima. Na obe trke pobedio je francuz Roger Brice.

U četvrtak 8. septembra na skijalištu La Parva u Čileu je vožena disciplina superveleslalom. U konkurenciji 65 takmičara Marko je zauzeo 16. mesto sa zaostatkom od 1,45 s za pobednikom Valentin GIRAUD MOINE iz Francuske

Marko je 28. avgusta u istom ski centru vozio trku slaloma, ali nije uspeo da završi prvu vožnju.