Vesti Alpsko skiajanje - Novi bodovi za Nevenu, Vlhova najbrža u slalomu, Hiršer u veleslalomu

Lenzerheide, SUI ; Garmisch-Partenkirchen, GER | 28.01.2018. | zurnal.rs
nevena lenzerheide 24.01.2018

Nevena Ignjatović nastavlja sa odličnim vožnjama u Svetskom kupu. Posle šestog mesta u alpskoj kombinaciji naša najbolja skijašica je u slalomu u švajcarskom Lencerhajdeu ponovo osvojila bodove.

Sa rezultatom 1:55,59 plasirala se na 24. poziciju najavivši tako da u pravoj formi dočekuje Zimske olimpijske igre koje 9. februara počinju u Pjončangu.

Lenzerheide, SUI 28.01.2018. - Slalom
Slovakinja Petra Vlhova bila je najbrža sa vremenom 1:50,53, drugo mesto osvojila je Frida Hansdoter iz Švedske sa 0,10 sekundi zaostatka, dok se na najniži stepenik pobedničkog postolja popela Vendi Holdener iz Švajcarske sa 52 stotinke zaostatka za pobednicom.

Vodeća u poretku Svetskog kupa Mikaela Šifrin je posle prve vožnje bila vodeća, ali je u drugoj napravila grešku i nije završila trku. Ovo je bila poslednja trka slaloma pre ZOI u Pjongčangu.

Svetski kup: 1. Mikaela Šifrin (SAD) 1.513, 2. Vendi Holdener (Švajcarska) 762, 3. Viktorija Rebensburg (Nemačka) 714, 4. Petra Vlhova (Slovačka) 694, 5. Frida Hansdoter (Švedska) 607, 6. Tina Vajrater (Lihenštajn) 601, 7. Lara Gut (Švajcarska) 592, 8. Tesa Vorli (Francuska) 587, 9. Ragnhild Movinkel (Norveška) 579, 10. Sofija Gođa (Italija) 570... 63. NEVENA IGNJATOVIĆ (SRBIJA) 78...

Garmisch-Partenkirchen, GER 28.01.2018. - Veleslalom
Marsel Hiršer proslavio je novi trijumf posle veleslaloma koja se u okviru Svetskog kupa vozio u Garmiš-Partenkirhenu. Austrijski skijaš je do 55. pobede u Svetkom kupu stigao sa ukupnim vremenom od 2:40,18. Ovom pobedom postao najbolji austrijski skijaš svih vremena pretekavši čuvenog Hermana „Terminatora”  Majera (54 pobede).

Ispred Hiršera na večnoj listi ostao je jedino legenda švedskog skijanja Ingemar Stenmark sa 86 pobeda u Svetskom kupu. Drugo mesto osvojio je Austrijanac Manuel Feler, dok je treći bio Amerikanac Ted Ligeti.

Svetski kup: 1. Marsel Hiršer (Austrija) 1.254, 2. Henrik Kristofersen (Norveška) 1.030, 3. Aksel Lund Svndal (Norveška) 716, 4. Ćetil Jansrud (Norveška) 665, 5- beat Fojc (Švajcarska) 636, 6. Aleksis Panturo (Francuska) 627, 7. Matias Majer (Austrija) 502, 8. Dominik Paris (Italija) 466, 9. Vinsent Krečmajer (Austrija) 455, 10. Peter Hil (Italija) 446...